EBL

EESTI BREIKTANTSU LIIT (EBL) asutati 1.märtsil 2002. aastal Tartus.EBL kasvas välja üritusest Battle of EST (BOE), mis toimus esimest korda 2001. aastal. BOE kasvas hoogsalt suurimaks rahvusvaheliseks tänavatantsuürituseks baltikumis ja hiljem kogu Põhja-Euroopas. Sellest ka vajadus tänavatantsuorganisatsiooni järele, kes korraldaks ametlikud tiitlivõistlused, mille võitjad esindaksid Eestit BOE-l.

Lisaks breiktantsuharrastajatele hakkasid organisatsiooniga aktiivselt liituma ka teiste tänavatantsustiilide harrastajad. Tänavatantsijate soovil võeti tiitlivõistluste kavva järjest populaarsemaid tänavatantsustiile. Osalejate rohkuse tõttu toimuvad tiitlivõistlused kaks korda aastas – kevadel võistkondlikud ja sügisel individuaalsed battle’id.

EBL-i liikmeskond hõlmab kõiki maakondi Eestis. EBL aitab neil omavahel kommunikeeruda ja annab nõu ürituste ettevalmistamiseks ja korraldamiseks. EBL’i soov ja eesmärk on, et liikmeskond korraldaks ise erinevaid üritusi ja ettevõtmisi. Üritustest saavad osa tuhanded hip-hop kultuurist ja tänavatantsust huvituvad noored. Nii ametlikud liikmed kui ka nende sõbrad. EBL’i eesmärgiks ei ole iga hinna eest ametliku liikmeskonna kasvatamine, vaid tantsukultuuri ja noorte vabaaja kvaliteedi tõstmine üldiselt.

EESTI BREIKTANTSU LIITU toetab Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu linn, Tallinn2011.
EBL-i partneriteks on USA Suursaatkond Tallinnas, Rootsi Suursaatkond Tallinnas, Soome Suursaatkond Tallinnas ja projektipõhiselt kohalikud omavalitsused ja ettevõtted erasektorist.